חיה נייס

עוד בשחר ילדותי גדלתי על מיטב שירי ארצנו. היות והורי (בעיקר אימי שהייתה ילידת הארץ) היו משמיעם בביתנו את "שירי ארץ ישראל" במשך שעות היום והלילה.התחברתי לשירים, למנגינות ולמילים וכבר אז חשתי בצורך אדיר לשיר אותם מול קהל ולו חברי לכיתה או לימים חברי לתנועת הנוער.

חיה בשירים ולהקתה – בשירי ארץ ישראל


חיה נייס (גמליאלי), זמרת, בונה ועורכת "ערבי זמר" ו"ערבי שירה בציבור". ערבי הזמר אותם חיה בונה הינם עשירים בתוכן ייחודי, מציעים מגוון ועניין ועוסקים כל פעם בנושא אחר.

ערבי טברנה יוונית- ערב זה מתבסס על רשימת שירים יוונים מתורגמים לעברית: הקולות של פיראוס, חלון לים התיכון ועוד. להעשרת החוויה הקהל זוכה ליהנות בחלקו השני של הערב מהשתתפותה של זמרת נוספת המוכרת בישראל בשירתה בשפה היוונית. הערב האחרון של טברנה יוונית נחל הצלחה רבה והקהל לא הפסיק לשיר ולרקוד במשך כל ההופעה!

ערב חיים שכאלה - סגנון נוסף של ערב שירה בו מוציאים לפועל את מיטב התוכן, הרגש והכישרון! בערב חיים שכאלה מלבד בחירת השירים המשקפים את ההיסטוריה של גיבור הערב ואת התקופה בה חי, מעלים באמצעות מצגת ייחודית את קורות חייו המשתקפות מבעד תמונות חייו ,תעודות ומסמכים המייחדים אותו ושופכים אור על פועלו. בנוסף עולים לבמה אנשים מחייו של גיבור הערב המספרים בין השירים סיפורים אותנטיים ומיוחדים על הקשר בינם ובין גיבור הערב.

מכירים דרך השירים - ערבי זמר המשלבים פעילויות להיכרויות בין זוגות. כגון: שירה בדואט שהופך אחר כך ל"דייט". או איזה בן זוג מתאים לך ביותר. ועוד פעילויות סביב השירים. כמובן שרוב השירים באותו ערב יעסקו בנושאים שבינו לבינה. בערב זה תתארח  נומרולוגית המשתפת בטיפים לבני הזוג כיצד לשמר ולשפר את יחסיהם. 

ועוד ערבי זמר כגון: לקראת חגי ישראל, עונות השנה, יוצרים, מלחינים ממיטב השירה הישראלית (ערב שירי נעמי שמר. או ערב משירי אריק איינשטיין, עוזי חיטמן),  וגם לפי  נושאים אחרים (ערב שירי הלהקות הצבאיות, ערב שירים רומנטיים) וכיו"ב.

ובנימה אישית...

כבר משחר ילדותי גדלתי על מיטב שירי ארצנו. היות והורי (בעיקר אימי שהייתה ילידת הארץ) היו משמיעם בביתנו את "שירי ארץ ישראל" במשך שעות היום והלילה. אני התחברתי לשירים, למנגינות ולמילים וכבר אז חשתי בצורך אדיר לשיר אותם מול קהל ולו חברי לכיתה או לימים חברי לתנועת הנוער.
בהיותי חברה בתנועת הנוער הלומד והעובד גילית לראשונה את קסמם של ריקודי העם הישראלים ודרכם הכרתי שירים רבים נוספים שטרם הכרתי משירי ארץ ישראל היפים והמרגשים.

בבגרותי החלתי ללמד תלמידים בבתי ספר והקפדתי ללמדם "שירה עברית". שירים המספרים על תולדות מדינתנו, על אירועים מיוחדים אותם חוותה, שירים המביעים רגשות של כותביהם ומבוצעים בידי זמרים אהובים בעלי יכולת שירה קסומה כיורם גאון, אריק איינשטיין בני אמדורסקי ריקי גל ועוד טובים ומשובחים.

במשך השנים שילבתי את "השירה העברית" בעבודתי כמורה לתלמידי כשאני מלמדת את תוכנם של השירים ואת המנגינות הנפלאות שחוברו להם. בשעות הפנאי שלי רקדתי ריקודי עם ואף השתתפתי במקהלות שונות כגון: מקהלת צדיקוב הידועה איתה זכיתי להופיע בפסטיבלי ערד הזכורים לטובה.

 עם חברים במפגשים בערבי שבת הייתי מזמרת ומנגנת בגיטרה. בערבים אלו הכרתי למזלי הרב את אלה שלימים יהפכו לחלק אינטגרלי מחיי כחברה בלהקה המופיעה ב"ערבי זמר" שונים ברחבי הארץ.

מאז הוקמה הלהקה אנו מופיעים בפני ציבור נרחב ומגוון עם שלל מצגות מרהיבות המשלבות בין מילות השירים גם סיפורים מעניינם על יוצרי השירים ומבצעיהם ולעיתים על הסיבות לכך שהשיר נכתב.

כמורה ומחנכת בישראל אני רואה לעצמי משימה וייעוד להנחיל את "הזמר הישראלי" לקהל הרחב, בין אם יהיו אלה ילדים צעירים, אנשים בוגרים ואף קשישים המתרפקים בהנאה מרובה על השירים הטובים והיפים שלנו.

חיה נייס, בת דודתי המקסימה, מארגנת ועורכת ערבי שירה מלאי קסם בליווי מצגות מרהיבות. חוויה צרופה לשיר את שירי ארץ ישראל היפים והטובים יחד איתה ולהקתה.


בנימה אישית


צרו איתי קשר

 •  
   
 •  
שירים מהרפרטואר
 • אני נוסע אבל חושב עליה הזכרונות במזוודה אני לא בורח ואני יודע היא לא נשארת אבודה
 • את גרה שם כשעץ מסתיר ומטפס רץ על הקיר איך מחשבות הלב שלי מטפסות אלייך פחדתי לאבד אותך וזה קרה מהר כל כך מה לא הייתי מסכן לחזור אל תוך חייך מה לא הייתי מסכן לחזור אל תוך חייך
 • יש ערמה של חברה על הדשא אני דברים כאלה מחבב בנים בנות ביחד, זה יפה ש - יש אומץ לפעמים להתערבב.
 • בכרם תימן ירח שט רוח צחה נושבת. ואנוכי בשמלת שבת על מפתני יושבת.
 • כאשר עלה ירח בשיקמה, שימלתי לבשתי - תכלת וריקמה. כאשר כוכב צץ על כרמי תימן, כיפתי חבשתי - פז וארגמן.
 • אומרים ישנה ארץ ארץ שכורת שמש איה אותה ארץ איפה אותה שמש אומרים ישנה ארץ עמודיה שבעה שבעה כוכבי לכת צצים על כל גבעה איפה אותה ארץ כוכבי אותה גבעה מי ינחנו דרך יגיד לי הנתיבה
 • אילו ציפורים אשר עפות מעל הים אילו ציפורים היו דוברות כבני אדם אלו סיפורים היו ודאי לציפורים על הארצות אשר מעבר להרים.
 • יום יום כשאת עוברת כאן בתשע אנו לך שורקים מן הסולם ותאמיני לנו - זהו פשע שאת לא עוצרת מעולם כשאת לובשת את השמלה אדומה אז בבנין לפתע צומחת עוד קומה ולו ידעו הפיגומים לשיר כי אז שמעו אותם בכל העיר.